Geçmiş Etkinlikler
Flapper Swing

Cazın altın çağı olarak bilinen 1920-1930’ların müziğini ve atmosferini günümüze taşıyan İstanbullu Gypsy Swing grubu Flapper Swing ile yüksek enerjili, bol danslı bir konsere davetlisiniz!

Devamını Oku
10
October 2023, Tuesday
Konum: Sos Avlu Saat: 12:30
SGKM WorkShop: Film Oyun ve Müzikler için Alan Kayıtçılığı

Bu atölyede, film, oyun ve müzik için ses efektleri üreten bir field recordist’in izlediği tekniklerden post-prodüksüyona kadar pek çok konuya değinilecek.

Devamını Oku
18
May 2023, Thursday
Konum: Mava Stüdyo Saat: 20:00
Ramazan Sesler: “Babadan Oğula Bir Gırnata Efsanesi”

Klarnet virtüözü Ramazan Sesler’de müzik, Drama’dan Keşan’a, ardından İstanbul ve uluslararası sahneye uzanan üç kuşaklık bir aile hikayesidir.

Devamını Oku
09
May 2023, Tuesday
Konum: Sevgi Gönül Oditoryumu Saat: 20:00
Perşembe Klasiği: Çellistanbul & Burcu Karadağ

Çellonun güzel sesi ve insan sesine en yakın enstrüman olması nedeniyle 4 Çellodan çıkan sesi tüm müzik severlere duyurmak için konserlerine hızlı bir şekilde başlamış olan Cellistanbul ve Türk musikisinin...

Devamını Oku
04
May 2023, Thursday
Konum: Kurucular Salonu Saat: 12:30
SGKM WorkShop: Dışavurumcu Sanat Terapisi Atölyesi

Dışavurumcu Sanat Terapisi, insanın, var olduğu andan bu yana içinde barındırdığı yaratıcılık potansiyelinde, aradığı cevaplara dair ipuçları bulacağına inanır.

Devamını Oku
02
May 2023, Tuesday
Konum: Kurucular Salonu Founders Hall Saat: 17:30
İmparator

Dostlar Tiyatrosu’nun yeni oyunu, Ryszard Kapuscinski’nin aynı adlı kitabından Colin Teevan’ın uyarladığı İmparator, Etiyopya İmparatoru Haile Selasiye’nin 44 yıl süren saltanatını ve sonunu anlatıyor.

Devamını Oku
25
April 2023, Tuesday
Konum: Sevgi Gönül Oditoryumu Saat: 20:00 Süre: Tek Perde / 75'
Perşembe Klasiği: Barok Lamentler

Kontrtenor Kaan Buldular ve archlute sanatçısı Hande Cangökçe bu konserde, şiir ve şarkılarda ağıt biçiminde kederi ifade eden lamentleri seslendirecek.

Devamını Oku
13
April 2023, Thursday
Konum: Kurucular Salonu Saat: 12:30
SGKM WorkShop: Derin Dinleme Deneyimleri

“Derin Dinleme/Derin Dinlenme” duymanın dinlemeye, dinlemenin de gerçek dinlenmeye dönüşmesine olanak veren duyusal ve işitsel mekanizmaları keşfetmek isteyenlerle buluşuyor.

Devamını Oku
11
April 2023, Tuesday
Konum: Öğrenci Merkezi B329 Saat: 20:00
SGKM WorkShop: Şiddetsiz İletişim

Dışavurumcu sanat anlayışına göre herkes sanatsal bir üretim yapabilir. Odağımızı ve duyarlılığımızı yüksek tutarak bir sanat eserine şekil verdiğimizde kendi iç dünyamıza da şekil verebilme gücümüzün farkına varırız.

Devamını Oku
04
April 2023, Tuesday
Konum: Kurucular Salonu Founders Hall Saat: 17:30
SGKM Workshop: Film Müzikleri

Müziğin duygularımız üzerinde büyük bir etkisi vardır. Bu o kadar büyük bir etkidir ki zaman ve mekan ötesinden bizi avucuna alıp, bir müziği ilk dinlediğimiz zamana, duygulara ve ruh haline taşıyabilir. Tabii ki böyle bir büyük bir güce sahip olmak müziğin hayatımızın çeşitli

Devamını Oku
27
December 2022, Tuesday
Saat: 20:00
Perşembe Klasiği: İspanya’dan Klasik Esintiler: Tutkunun, Acının ve Aşkın Müziği

Özgecan Gençer, İstanbul Devlet Opera ve Balesi Solist Sanatçısı. Üniversite eğitimini Bilkent Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra Siemens Opera Yarışması’nda kazandığı burs ile Almanya’ya giderek master yaptı ve Karlsruhe Operası’nda solist olarak söyledi. Fazıl Say, Charles

Devamını Oku
22
December 2022, Thursday
Saat: 12.30
Workshop: Mobil Fotoğrafçılık

1985, Diyarbakır doğumlu Dilan Bozyel on dokuz yaşına dek Diyarbakır' da yaşadıktan sonra yirmili yaşlarının başında İstanbul' da işletme eğitimi aldığı yıllarda müzik dergilerinde röportör olarak çalıştı. İstanbul' daki eğitiminin üçüncü senesinde, Diane Arbus' un fotoğrafları

Devamını Oku
20
December 2022, Tuesday
Saat: 20:00