VOICE DNA: Uran Apak ile Doğaçlama Vokal AtölyesiHepimizin içinde, keşfedilmeyi ve serbest bırakılmayı bekleyen bir değil, birçok ses var. Günlük hayat içindeki rollerimiz ve toplumsal normlar, bize bu seslerin çok azını ifade etme imkanını sunuyor.

Voice DNA, hem kendi sesimizi daha yakından tanıyacağımız bir atölye hem de iç seslerimizi güvenli bir biçimde dışa salacağımız bir oyun alanı. Doğaçlama vokal egzersizleri, nefes ve ses teknikleri üzerine herkesin uygulayabileceği pratik tavsiyeler ve seslerimizi anında kaydedip birleştirecek bir loop station eşliğinde jam session çalışması… Bunlar atölyede deneyimleyeceklerimizden sadece bazıları!

Bu atölyedeki rehberimiz, çalışmalarına İstanbul’da başlayan ve Londra’da devam eden müzisyen ve vokal koçu Uran Apak olacak. Goldsmiths Üniversitesinde Ses Sanatları üzerine yüksek lisans yaptıktan sonra, New York’ta Bobby McFerrin, Moğolistan’da Bat-Oyun, Londra’da Jenni Roditi gibi sanatçılardan vokal ve doğaçlama üzerine eğitim alan Uran, İstanbul’da Nu Park grubuyla ve Londra’da solo projesiyle müzik yayınlamaya, konser vermeye ve atölye düzenlemeye devam ediyor. Kendisi aynı zamanda, geçtiğimiz yaz ikincisi düzenlenen UK Vocal Improv Festivali’nin kurucularından ve Siyad Ödüllerinde en iyi müzik ödülünü almış bir film bestecisi.