SGKM Hakkında

Koç Üniversitesi Rumeli Feneri Kampüsü içinde konumlandırılan ve 2001 yılından günümüze hizmet veren Sevgi Gönül Kültür Merkezi kültür-sanat hayatını katılımcılarla buluşturmakta, konserler, tiyatro oyunları, film gösterimleri, resitaller, sergiler, dans performansları ve benzeri birçok etkinliğe ev sahipliği yapmaktadır.

Bir sosyal hizmet projesi olan Sevgi Gönül Kültür Merkezi, Sevgi Gönül Tiyatro Günleri’nden, Dans Festivali’ne, Engelsiz Show’dan ünlülerle sohbet seminerlerine (örn. KatılSAK KonunuşSAK) kadar birçok etkinliğin organize edilmesine katkıda bulunmakta ve öğrenci kulüplerinin çalışmalarına destek vermektedir. Önümüzdeki dönemde de Türkiye’de gençlerin zevkine uygun konserlere, tiyatrolara, film gösterimlerine, resitallere, sergilere, tek kişilik gösterilere, dans performanslarına, kokteyllere ev sahipliği yapacaktır.

Üstün teknik donanıma sahip olan Sevgi Gönül Oditoryumu’nda 360 koltuk kapasitesi mevcuttur. Üniversite gençliğinin rüzgârını arkasına alarak her zaman yeni hedeflerle çok daha büyük projeleri geliştirme misyonuyla çalışan Sevgi Gönül Kültür Merkezi, salonun şartları elverdiği ölçüde başta Zekeriyaköy, Sarıyer gibi yakın yerleşim birimlerinde olmak üzere kent içindeki birçok kurum ve kuruluşu Koç Üniversitesi Rumeli Feneri Kampüsü’nde ağırlama imkanı sunmaktadır.