Bandoneon & Gitar İkilisi: Ortaç Aydınoğlu ile Kâmil ErdemBandoneon Virtüözü Ortaç Aydınoğlu ve Gitar Virtüözü Kâmil Erdem’in yer alacağı Perşembe Klasiği’ne davetlisiniz!

İkili, tango sanatının köklerindeki iki çalgıyı bir araya getirerek özgün düzenlemelerle Arjantin tangolarından seçkin örnekler sunacak. Repertuvarlarında; Carlos Gardel, Astor Piazzolla gibi tangoyu dünyaya tanıtan bestecilerin yanı sıra otantik tangolar, valsler ve milongalar da bulunduran topluluk, tango geleneği içinde yer alan gitar-bandoneon ikililerinin Türkiye’deki ender örneklerinden biri.

‘’Arjantin Tango Müziğinde Orkestrasyon Stilleri’’ adlı ikinci doktora tezi ile İTÜ 2019 En Başarılı Tez Ödülü alan bandoneonist Ortaç Aydınoğlu, Arjantin’e, Buenos Aires’e giderek tango müziği ile ilgili çalışmalarını derinleştirdi.

Kâmil Erdem ise müziğe klasik gitar çalarak başladı. Bas çalmaya başladıktan sonra aynı yöndeki çalışmalarını caz türünde sürdürdü. İlk uluslararası deneyimlerini 1981’de katıldığı Okay Temiz Oriental Wind topluluğuyla edindi. 1981-86 yılları arasında bu toplulukla Türkiye ve Avrupa’da, İsveç ve Türkiye’nin önde gelen müzisyenleriyle konserler verdi.