Workshop: Mobil Fotoğrafçılık

Eylül 29, 2022

20 Aralık – Perşembe

SAAT: 20.00

Maken bilgisi duyurulacak.

 

1985, Diyarbakır doğumlu Dilan Bozyel on dokuz yaşına dek Diyarbakır’ da yaşadıktan sonra yirmili yaşlarının başında İstanbul’ da işletme eğitimi aldığı yıllarda müzik dergilerinde röportör olarak çalıştı. İstanbul’ daki eğitiminin üçüncü senesinde, Diane Arbus’ un fotoğraflarıyla tanışınca, fotoğrafçılığın büyüsüne kapılıp eğitim hayatını fotoğrafçılık üzerine tamamlamaya karar verdi ve Londra’ da başvurduğu fotoğraf ve sanat akademisine kabul edildi. Fotoğrafçılık eğitimine ek olarak reklam ve pazarlama eğitimini de tamamladıktan sonra Vice Magazine başta olmak üzere İngiltere menşeli kültür, sanat ve müzik dergilerine fotoğraf çekimleri gerçekleştirdi. Başarılı fotoğraf çalışmalarıyla adını duyuran sanatçı, 2010 senesinde Diesel markasının “Be Stupid” kampanyasının reklam çalışmasında ismini toplumsal standart başarı kurallarını yıkarak duyurmayı başaran 50 genç sanatçıdan biri seçilerek markanın global reklam yüzlerinden biri oldu. 

Bu atölyede mobil fotoğrafçılık alanında temel kurallar ve ışık kullanımı üzerine çalıştıktan sonra mobil fotoğrafçılıkta yaratıcılık üzerine kompozisyon çalışacağız.

Atölyemizin üçüncü aşamasında ise mobil fotoğrafçılıkta still life ve portre çalışmaları üzerine pratik yapıp, soru cevaplarla atölyemizi tamamlayacağız.