Marillies Guschlbauer – Cello / Nikolaus Guschlbauer – Piano  • 31 Mart 2022 - Perşembe
  • 20.00
Enstrümanlarını çocukluk yıllarından beri birlikte icra etmekte olan Marilies ve Nikolaus Guschlbauer kardeşler, duo çalışmalarının tınısında büyük bir uyum ve duyarlılık kurmayı başarmıştır.

Wiener Festwochen, Niederösterreichischer Musiksommer ve Schloss Rothschild Reichenau’nun da aralarında yer aldığı etkinliklerde konser serileri sunan ikili, 2018’de ON STAGE Oda Müziği Yarışması’nı kazandı, 2019’da ise “Giovani Musicisti – Città di Treviso” uluslararası yarışmasında kendi kategorilerinde en üst sırada yer alarak ikincilik elde etti. İkili aynı zamanda Milan, Prag, Washington, New York, Nassau, İspanya ve İsviçre’de resitaller verdi.

Hatto Beyerle, Evgenia Epshtein, Patrick Jüdt, Avedis Kouyoumdjian, Robert Levin, Johannes, Meissl, Peter Nagy, Petr Prause ve Jan Talich’den oda müziği dersleri almış olan Marilies ve Nikolaus Guschlbauer, solist olarak da ulusal ve aralarında 2016 Manhattan Uluslararası Müzik Yarışması ve 2014 Roma Piyano Yarışması’nın da yer aldığı çok sayıda uluslararası ödül kazandı.

Program:
L.v. Beethoven: Sonata No. 3 in A major, Op. 69 N. Boulanger: Trois Pièces
R. Schumann: Adagio and Allegro, Op. 70
J. Brahms: Sonata No. 1 in E minor, Op. 38