Derin Dinleme Deneyimleri / An  • 9 ARALIK ÇARŞAMBA 2020
  • ZOOM
Derin Dinleme / AN, seslerle olan çok boyutlu ilişkisini keşfederek, çevre, teknoloji ve diğeriyle kurduğu bağlantı ve iletişimi genişletmek isteyen herkese açık bir deneyim alanı sunuyor.

Seslerle yakın bir ilişki içindeyiz. Anne karnındayken ilk gelişen organımız kulağımız. Sesler daimi olarak dolaşımımızı, sindirim ve sinir sistemimizi, kısaca tüm organizmamızı etkiler.

Çevremizdeki sesler çoğu zaman bizlere arka planda eşlik eder. Duyma eylemi kendi kendine gerçekleşir. Oysa dinlemek, gönüllü olmak ve seçim yapmak demektir. Derin dinleme ise, dinleme alışkanlıklarımızın farkına varmaya bizleri teşvik eden bir süreçtir.
Derin Dinleme; AN’a çapa atmamıza ve bilinçli bir farkındalığa erişmemize olanak sağlar.

Etkinlik boyunca duymanın ve dinlemenin dinamiklerini araştırıyoruz.
Öncelikle beden, nefes ve kendi sesimizle temasa geçiyoruz. Ardından kah çevresel sesleri, ötekini ve doğanın seslerini, kah iç sesimizi ve hayal gücümüzü dinliyoruz.

Etkinliğin ikinci yarısında, beyin dalgalarını alfa ve teta seviyesine getiren Gong, Tibet tası, Kristal Çanaklar, davul gibi enstrümanlar yardımıyla bir ses yolculuğuna çıkarak, sesler aracılığıyla gevşemeyi deneyimliyoruz.

Etkinliğe katılım için hiçbir ön bilgi gerekmemektedir. Her yaştan ve seviyeden katılıma uygundur.

Etkinlik, Zoom üzerinden canlı yayın olacak.